Wyrok Sądu Okręgowego w Lublinie

powrót

Wypadek komunikacyjny

Wygrana kwotowo: 280 000 zł zadośćuczynienia + odsetki 31 000 zł + skapitalizowana renta 180 000 zł

Do wypadku doszło w ten sposób, że po klienta kancelarii przyjechał 18 letni kuzyn, który tydzień wcześniej odebrał prawo jazdy. Była to sobota około godziny: 19:00. Jechali się na dyskotekę na wieś samochodem rodziców kuzyna. Poszkodowany siedział z przodu – jako pasażer na przednim fotelu obok kierowcy, z tyłu jechały dwie dziewczyny.
W trakcie wyprzedzania z naprzeciwka nadjechał drugi samochód, kierowca nie wiedział co ma zrobić i uderzył w tył naczepy ciągnika rolniczego, który wyprzedzał.
Na skutek wypadku doznał poważnych obrażeń ciała w postaci: uszkodzony oczodół , blizna na twarzy oraz uszkodzenie oka brak widzenia w jednym oku. Otrzymał zadośćuczynienie w kwocie 280 000 zł wraz z odsetkami 31 000 zł, rentę 250 zł co miesiąc z tytułu zmniejszenia się jego widoków na przyszłość (nie mógł być po wypadku kierowcą zawodowym a o tym marzył).
Kancelaria wystąpiła o kapitalizacje renty za okres od chwili wypadku do emerytury 24 latka – (klient wolał jednorazową wypłatę niż co miesiąc po 250 zł) – doszło dodatkowo do zawarcia między stronami ugody sądowej z ubezpieczycielem na łączną kwotę 180 000 zł za, którą klient kupił mieszkanie.
Na etapie przedsądowym otrzymał jedynie 20 000 zł od ubezpieczyciela, który stwierdził, że jest to kwota wystarczająca i rekompensuje w całości szkody na osobie.